Designérka


Art Cakes Prague je umělecký svazek manželů Victorie a Mkhitara Mkhitaryan, pracujících v neobvyklém druhu umění – tvorbě luxusních designových dortů a dezertů pro slavnostní události.

Mkhitar Mkhitaryan - malíř, grafik, sochař a pedagog, s akademickým vzděláním, má za sebou hodně autorských a společných výstav. Věnuje se deskovému a monumentálnímu malířství: portrét, figurální kompozice, krajinomalba, abstraktní malby.

Jeho milovaná manželka, matka třech jeho synů, jeho Múza Victoria Mkhitaryan je profesionální cukrářka, designérka, dekoratérka, má obrovské zkušeností s aranžováním a výzdobou rozsáhlých i komorních oslav na nejvyšší úrovni. Studovala u světoznámých Mistrů cukrářského umění.

Často během práci Victoria se obracela na manžela pro radu v umělecké sféře nebo pro profesionální hodnocení, dostávala poučení a pomoc, čím postupně probudila zájem manžela o tento zvláštní druh umění. Přirozeně vzniklo rozhodnutí spojit společné znalosti, dovednosti, zkušenosti a tvůrčí potenciál, což vedlo ke společné tvůrčí práci.

Manžele nejen že jdou společnou životní cestou, ale také mají společnou touhu po Krase, Harmonii a Eleganci ve všem. Snaží se dosáhnout ve své činnosti stupně Nejvyššího Umění, a nachází radost a duševní uspokojení z procesu a výsledků činnosti. Ta radost lze spatřit ve všem co dělají a přenáší se na každého, kdo se dotýká jejích umění.